Ból pleców i niewłaściwe buty mogą być związane

Niewłaściwie dobrane obuwie może często wpływać na uporczywy ból pleców. Dowiedz się więcej o tym, co mają wspólnego długotrwałe problemy pleców z butami, które nosisz.

Czy uważasz, że Twoje nogi i plecy nie mogą mieć połączeń, ponieważ są one od siebie tak daleko? Błąd! Będziesz zdziwiony jak obuwie, które wybierasz jest połączone z Twoim ogólnym dyskomfortem. Wszystko w naszym ciele jest ze sobą połączone. Nogi mają wpływ na to, jak chodzimy, to jak chodzimy ma wpływ na postawę, i tak możemy kontynuować dalej. Dlatego właściwy wybór obuwia nie należy lekceważyć. Buty mają wpływ nie tylko na to jak wyglądamy, jak się czujemy, ale mają też bezpośredni wpływ na naszą ogólną wydajność fizyczną.

 

90% Polacy to zna

 

W dzisiejszych czasach cierpi na ból pleców coraz większa liczba osób. Według ekspertów, w Polsce spotykamy się z problemami pleców u ponad 90% Polacy, co jest alarmujące. Głównym czynnikiem jest częsty siedzący tryb pracy, brak ruchu i nieprawidłowe siedzenie. Czasami przyczyna może być oczywista, ale czasami powód bólu pleców może Cię bardzo zaskoczyć.

 

Obuwie i plecy

 

Jeśli już przez dłuższy czas cierpisz z powodu bólu pleców, warto pomyśleć o butach, które zazwyczaj nosisz. Jeśli chcesz się jak najszybciej pozbyć bólu pleców, powinieneś się zaopatrzyć w specjalne buty zdrowotne. Zmieniając swoje wcześniejsze buty za buty zdrowotne, możesz zasadniczo wyeliminować komplikacje zdrowotne. Obuwie zdrowotne  przeznaczone dla ludzi, którzy chcą się pozbyć bólu pleców, powinne spełniać kilka podstawowych kryteriów.

 

Sprawdź, które buty Ci szkodzą

 

Nieodpowiednie obuwie nie daje wystarczającego wsparcia i komfortu. Napina mięśnie, więzadła, cały układ ruchu i zaburza prawidłową postawę. Kładzie nacisk na kolana, biodra i całą dolną część nóg. Przykry ból pleców często powoduje ogólny dyskomfort i zmęczenie.

 

Buty na zbyt wysokim obcasie

 

Obcasy obciążają zwłaszcza przednią część stopy. To stwarza jeszcze większe obciążenie dla naszego kręgosłupa i ciśnienia w dolnej części pleców. Kiedy pragniesz butów na obcasach, uważaj na prawidłowy wybór obuwia i nie noś je w ciągu dnia zbyt długo. Idealna wysokość obcasów powinna mieścić się w zakresie 2-4 cm.

 

Baleriny

 

Buty ze zbyt niską podeszwą, do których baleriny zdecydowanie należą, chociaż są wygodne, ich długoterminowe noszenie z niską i płaską podeszwą wpływa również na złą postawę.

 

Japonki

 

Klapki ze zbyt niską podeszwą lub wykonane z bardzo miękkich materiałów również niekorzystnie wpływają na złą postawę.

 

Niewłaściwy kształt buta

 

Kształt buta powinien być oparty na naturalnym łuku stopy. Szereg producentów obuwia bierze bardziej pod uwagę  aktualną modę i wygląd buta. Dlatego komercyjnie sprzedawane buty często nie odpowiadają naturalnemu łukowi stopy, który jest przy palcach rozszerzony, aby zapewnić wystarczająco dużo mięjsca dla stopy. Nowoczesne buty wydają się być wręcz przeciwnie - wąskie na końcu, co stwarza ucisk na stopę.

 

Buty, które do Ciebie pasują

 

Teraz masz jasną wyobraźnię, jaki rodzaj obuwia może powodować problemy z Twoim kręgosłupem. Według tego wiesz, jak przystąpić do właściwego doboru butów.

 

Jak postępować?

 

Wybieraj buty z idealnie grubą podeszwą i obcasem w zakresie 2-4 cm. Podeszwa buta powinno być twarda, ale też elastyczna. Ponadto, pięta powinna być stała. Buty powinny również naturalnie wspierać łuki stopy. Napięcie w plecach mogą złagodzić specjalne wkładki ortopedyczne. Zapewniają doskonały komfort dla naszych stóp i łagodzą wszelkie nierówności i wstrząsy.

 

Należy pamiętać – noś tylko buty, które naprawdę Ci pasują. I to nie tylko pod względem długości, ale też szerokości.