Czy masz dobrą postawę? Odpowiedź może cię zaskoczyć

Może to wyglądać jako banał, ale patologiczne zmiany w naszych kości i mięśniach pochodzą tylko przez niewłaściwe umieszczenie stóp i kostek. Choroby te dotyczą ponad 80% populacji powyżej 30 lat i prowadzą do bólu pleców, szczególnie w obszarach krzyżu.

Może to wyglądać jako banał, ale patologiczne zmiany w naszych kości i mięśniach pochodzą tylko przez niewłaściwe umieszczenie stóp i kostek. Choroby te dotyczą ponad 80% populacji powyżej 30 lat i prowadzą do bólu pleców, szczególnie w obszarach krzyżu.

Głównymi przyczynami bólu pleców są (za wyjątkiem, kiedy ból jest wynikiem wypadku, urazu lub choroby stawów i chrząstki) :

- Skurcze spowodowane dużym obciążeniem mięśni w obszarze krzyżu

- ból spowodowany „zleniwieniem” mięśni w danym obszarze

- patologiczne zmiany i przesunięcia kręgów i kości miednicy z powodu nieprawidłowej postawy

Jeśli jesteś wśród tych, którzy codziennie podnoszą ciężary a wieczorem kładą się do łóżka z bólem pleców, warto poczytać tego bloga do końca. Większość z nas uważa podnoszenie ciężkich przedmiotów za najczęstszą przyczynę bólu pleców. Prawda jest taka, że ??ból jest tylko konsekwencją, nie przyczyną. Jeśli już trzeba podnosić ciężary, a jedynie z prostym grzbietem, nigdy bez zginania, gdyż w ten sposób obciążamy całego kręgosłupa, a nie tylko jego część. Nieodpowiednio wzmocnione mięśnie związane z kręgosłupem, nie mogąc utrzymać kręgosłup i miednicę w prawidłowej pozycji. W tym wypadku, przesunięte kości uciskają na nerwy, powodując zapalenie nerwów, co może powodować nieprzyjemne skurcze mięśni, które starają się chronić kręgosłup przed kolejnym przesunięciem i fiksują ten bolesny stan. W tym przypadku jednak jest to nadmierne obciążenie fizyczne. Priorytetem jest zatem właściwy trening mięśni, taki jak pływanie, ale też ostrożnie, stopniowo i z umiarem.

Ale ani właściwie wysportowane mięśnie nie pomogą, jeśli mamy słabą postawę. Poza tym, tak jak mamy unikalny odcisk palca, mamy także unikalny odcisk stopy i postawy. W wyniku różnych obciążeń, nasza postawa zmienia się stopniowo, co powoduje ból pleców, ból pięty – bóle, które utrudniają nam życie codzienne. Statystyki odnośnie postawy są alarmujące, według ostatnich badań miał tylko jeden człowiek z 200 przetestowanych osób właściwą postawę.

Najczęstsze problemy są wygięte kostki i spadek poprzecznego łuku stopy, przesunięcie ciała w dowolną stronę - częściej kompensujemy ten stan poprzez przesuwanie wyższej części ciała na drugą stronę. W ten sposób się bolesna i przemieszczona część fiksuje w niewłaściwej pozycji, najczęściej jest to krzyż, miednica, ale również cały kręgosłup, nogi i ramiona, może to również powodować zmęczenie całego ciała. We wszystkich przypadkach pomoże odpowiednie wsparcie stopy, komuś więcej, komuś mniej, ale do łagodzenia bólu i dyskomfortu warto.

W różnych bólu może pomóc naszym unikalne wkładki Bätz. Sprawdź nasze menu tutaj.